Okimoto vyhrála i poslední desítku v Emirátech, ale Lurz konečně našel přemožitele

Neporazitelnost letošních již jistých vítězů světového poháru Thomase Lurze a Poliany Okimoto pokračovala i v předposledním kole v Dubaji. Na desítce, kde v posledních letech rozhodují desetinky a finiše, a kde je nesmírně široká světová špička schopná se prosadit na stupně vítězů, tak bezprecedentně vyčnívají Němec Lurz a Brazilka Okimoto. Oba jsou již jistými vítězi letošního světového poháru, bez ohledu na to, jak dopadnou v posledním závodě, který se plave tento týden znovu ve Spojených arabských emirátech v Šarjah. Voda v Dubaji měla přeteplých 28°C a na startu se sešel obrovský počet světových plavců (38 mužů a 31 žen). Plavalo se na trojúhelníkové dvoukilometrové trati v zátoce Dubai creek a po muslimském způsobu byly odděleny doprovodné moly zvlášť pro trenéry a zvlášť pro trenérky.

Lurz tak vyhrál po osmé v řadě a celkově letos po deváté v 11 závodech a Okimoto vyhrála letos již po osmé. Za Lurzem se na stupně vítězů protalčili zkušený Rus Djatčin a mladý teprve 17-letý Brit Allen, vítěz závěrečného Great Swim v Anglii, kde plavali i naši Rybářová a Pošmourný, a ve kterém se tak zřejmě rodí nová britská vytrvalecká hvězda. Za Okimoto skončila znovu do nedávna neporazitelná Ruska Ilčenko, která v Dubaji doplavala až třetí, když ji předstihla ještě německá veteránka Maurer.