IPC Mistrovství Světa, Eindhoven, Adéla Kolínská 7.

Z českých plavkyň mohly doposud jen dvě popisovat svůj souboj s nejznámější handicapovanou sportovkyní světa Jihoafričankou Natalie du Toit, nesmrtelně zapsanou do sportovních kronik svoji účastí na Olympiádě v Pekingu. Obě jsou českými reprezentantkami. Nyní k nim přibyla třetí. Česká reprezentantka Adéla Kolínská, která se v poslední sedmý den právě proběhlého mistrovství světa handicapovaných plavců v nizozemském Eindhovenu zúčastnila po skončení jeho bazénové části v Pieter van den Hoogenband Swimming Stadium premiérového závodu na trati 5 kilometrů na otevřené vodě, ve kterém vybojovala sedmé místo.

Titul získala fenomenální Du Toit, která dokonce dokázila porazit i všechny muže v cíli a zaslouženě si tak přivlastnila poslední medaili šampionátu s vítězným časem 1:00:22 hod. Stříbro vylovila Francouzka Elodie Lorandie (1:06:48) a bronz putoval do Chorvatska díky Sanje Milojevic (1:07:33). Mužský titul vybojoval Australan Hall Brenden v čase 1:01:13 hod., těsně před Portugalcem Emanuelem Goncalvesem (1:01:16) a Američanem Joe Wissem. Adélce, která je momentálně 16. ženou průběžného bodování Českého poháru, blahopřejeme a těšíme se na její další starty u nás i v zahraničí!