Lukáš Jachno znovu závodil v Great Swim

V Anglii proběhl třetí letošní Great (Salford) Swim. Úžasná série, do které v jejím druhém kole v Londýně nastoupilo 5000 plavců, se trošku zadrhla, když její původně plánované třetí a následně i čtvrté kolo bylo z technických (hygienických – kvalita vody) důvodů zrušeno. Do její poslední části tak možná i proto nastoupilo „pouhých“ 2000 plavců. Dalším důvodem byla možná přece jenom i nižší teplota vody (14.5°C), která na druhou stranu umožnila plavat v neoprénech. I v nich vyhrál závod na jednu míli fenomenální Thomas Lurz, před domácí olympijskou nadějí Tomem Allenem a Francouzem Julienem Sauvage.

Lurz, který vyhrál i předcházející Great Swim v Londýně, kde porazil australského ironmana Ky Hursta, vítěze prvního letošního závodu, a který dokonce vyhrál již jeden závod i v loňském roce, se sice po závodě radoval, ale uznal, že souboj s mladým Allenem, který dokázal v minulém roce jeden Great Swim rovněž vyhrát, byl nesmírně těžký.

Stejně jako v prvních dvou Great Swim, i v té poslední jsme měli želísko v ohni resp. studeném kotli, když se v závodě představil český reprezentant Lukáš Jachno (USK), který již letos v Great Swim vybojoval skvělé 7. místo. Nyní v Great Salford Swim vybojoval místo 16., ale závod byl nesmírně vyrovnaný, když 14. plavců mezi 7. a 20. místem se vešlo do pouhých 6 vteřin. 7. místo mj. případlo Irovi Bryanovi, který se letos v lednu představil v Pardubicích.

Lukáš nám po závodě sdělil: „Trasa byla vyborná, ještě jsem neplaval na atraktivnějším okruhu. Plavali jsme na uzavřených docích, kde filtrují vodu, takže byla relativně čistá, přímo v centru jedné z městských částí Manchesteru, ve čtrvti Salford Quays. Jedinou kosmetickou chybkou tak byla teplota vody, která v den závodu mela pouhých 14,5°C, což není mnoho. Trasa závodu vedla okolo dvou doků, které byly spojeny průplavovým kanálem, což bylo super, protože lidi byli po celé délce tratě. S výsledkem jsem spokojený, protože mi připadlo 16. místo ve velkém balíku, který doplaval pohromadě, ale neměli fotofiniš, ani záběry z TV, takže nás ve výsledkové listině „nějak“ srovnali. Mohlo to být lepší, ale taky horší…“.