I svět již zná dálkové plavce roku 2010

Nejlepší dálkové plavce Evropy již známe (Cleri, Heister) a nyní nejlepší sportovce dálkových tratí zvolila i Světová plavecká federace resp. její časopis The FINA Aquatics World Magazine. Těmi nejlepšími z nejlepších podle volby 570 odborníků (FINA, odborná média, 202 národních federací) jsou nejlepší z Evropy Ital Valerio Cleri a Brazilka Ana Marcela Cunha. 29-letý Cleri vloni vybojoval titul mistra světa na 10km v Robervalu a k tomu stříbro na 25km (na této trati později vyhrál Mistrovství Evropy, kde bral i stříbro opět na 10km). 18-letá Ana Marcela Cunha je celkovou vítězkou světového poháru (vyhrála závody v Santosu a v Cancunu, druhá byla v Setubalu, třetí v Robervalu a Fujairah atd.), a k tomu brala světový bronz na 5km v Kanadě. Již v březnu se rovněž stala mistryní Jižní Ameriky na 5km v kolumbijském Medelínu.