Premiérový Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla vyhráli Vítek a Picková

Premiérový Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla na 10km v Plzni na Boleveckém rybníku vyhráli čeští reprezentanti Rostislav Vítek (Kometa Brno) a Bára Picková (Jihlavský PK). Na snímcích Pavla Šebesty vyhlášení prvních tří mužů a žen. Úvodní závod letošní venkovní sezóny se vydařil. Dokonalé organizaci, pěknému prostředí, 22°C teplé vodě napomohlo i příjemné počasí. Poloviční trať na 5km vyhráli Lukáš Jachno (USK) a Kateřina Pittrová (Slávie Plzeň), zatímco nejrychlejšími žáky na této trati byli domácí Michaela Ulipová a Daniel Brandl. Žákovskou trojku rovněž ovládli domácí mladí plavci, když nejrychlejší byli Nikol Paulová a David Šebesta, a kilometr vyhráli Jitka Krocová a Martin Fiala (všichni Radbůza Plzeň). Český pohár v dálkovém plavání pokračuje sobotním Tovačovským maratónem.