Premiérový Plavecký maraton ve Strakonicích

Novým závodem na otevřené vodě se stal Plavecký maratón ve Strakonicích na 2000m, který uspořádal TJ FEZKO oddíl plaveckých sportů Strakonice. Podle očekávání si to o vítězství rozdali reprezentanti ČR Jachno, Pechanová a Kútnik, kteří také získali vypsané finanční odměny. Celý závod od startu do cíle vedl Jachno (Praha). V cíli byl o dohmat před Janou Pechanovou (Brno) a o několik temp před Kútníkem.

Závod ostatních (nereprezentantů) vyhrála Karolína Hlavatá (ST-TJ Fezko vodní pólo) – podala obdivuhodný výkon mohutně povzbuzována po celou trať spoluhráčkami z vodního póla. Poslední byl nestor plzeňského plavání 70tiletý MUDr. Jaroslav Novák. Všichni se již těší na pokračování v příštím roce, kdy již tento závod snad bude zařazen do série závodů Českého poháru. Na snímku (autor Pavel Dušek, stejně jako všech fotek umístěných v galerii) účastníci po doplavání včele s prvními třemi, zprava Jachno, Pechanová, Kútnik.