V Omiši dominovali domácí

Celkem 48 plavců nastoupilo v sobotu 30. července k 18. ročníku otevřeného mistrovství Dalmácie na 10 km v Omiši. Mezi 14 ženami byla i trojice brněnských plavkyň, které se připravují na štafetové zdolání kanálu La Manche v září tohoto roku. Pole startujících se nedlouho po startu rozdělilo na dvě skupiny. V první byli všichni pozdější medailisté v soutěži mužů – bratří Soldové a Marin Milan a nejlepší dvě ženy – Karla Šitič a Anja Trišič. Druhá z žen však tempo skupiny neudržela a od třetiny závodu plavala samostatně. Původně sedmičlennou skupinu táhla Barbora Zapletalová (Univerzita), před níž osamoceně bojovaly další dvě ženy – Magda Okurková (Kometa) a domácí Dina Levačič. Ostatní účastníci maratonu plavali samostatně nebo v menších skupinkách za čtrnáctkou nejrychlejších. Tempo nejlepších mužů, kteří si to rozdali v závěrečných stovkách metrů, nevydržela Karla Šitič. I přesto zvítězila mezi ženami s jasným náskokem. Magda Okurková, která nebyla v první čtvrtině závodu bez naděje na stříbrnou medaili, doplatila na problémy s orientací a přes finiš na poslední čtyřstovce skončila pod stupni vítězů. Barboře Zapletalové se podařilo setřást v závěru všechny soupeře a doplavat mezi ženami pátá. Třetí z brněnských účastnic – Veronika Milerská (Univerzita), si rovnoměrným tempem zajistila mezi ženami sedmé místo. Všechny tři naše holky jsou na fotce před startem.

Výsledky:

Muži: 1. Josip Soldo 2:02:31, 2. Marin Milan 2:02:33, 3. Tomislav Soldo 2:02:40.

Ženy: 1. Karla Šitič 2:04:15, 2. Anja Trišič 2:11:58, 3. Dina Levačič (všichni Chorvatsko) 2:16:00, 4. Magda Okurková 2:16:29, 5. Barbora Zapletalová 2:18:03, 7. Veronika Milerská 2:29:02.