Jana Pechanová stříbrná v Great Scottisch Swim na 1 míli

Letošní populární britskou sérii Great Swim ukončil závod ve skotském Strathclyde Country Parku (na druhém snímku), místě, které bylo dokonce vybráno jako dějiště Her Commonwealthu v roce 2014. British Gas Great Scottish Swim měl velmi silné obsazení v elitní kategorii, kterou vyhrála Američanka Christine Jennings, jíž silně šlapala na paty naše Jana Pechanová, když spolu plavaly po boku téměř celý závod. Jana startuje v sérii pravidelně, ale z tohoto závodu měla velký strach. Ne kvůli silným soupeřkám, které nakonec přespurtovala, ale kvůli zimě, vždyť voda měla pouhých 12.9°C a organizátoři kvůli tomu nakonec závody zkrátili z původních 2km napříč jezerem na 1 míli na okruhu (přestože v této teplotě je již při těchto závodech povolený neopren). Jana měla strach, že pojede domů jak kostka ledu, ale nakonec nezmrzla a vybojovala druhé místo.Od počátku o něj bojovala na špici s Jennings a Francouzkou Muller následované domácí Cassie Patten. Tu ale zradilo rameno a Jennings s Janou se pokusily balík roztrhnout. Za nimi se na třetí místo zařadila mistryně svata Švýcarka Swann Oberson a takové bylo i umístění v cíli (Oberson, Jennings a Jana na prvním snímku z vyhlášení, zdroj: Great Swim). Až za nimi následovaly Francouzky, Němky nebo Portugalka Pinto.

V mužském závodě dominoval domácí Tom Allen, který vedl již od poloviny závodu. Pro stříbro si doplaval Francouz Rouault a třetí byl Němec Studzinski, který překvapivě porazil svého krajana Wolfgartena, Ira Bryana, rychlé Francouze a Portugalce nebo legendárního Stojčeva, který doplaval až 10. Tom Allen dokázal vyhrát již čtvrtý Great Swim v posledních dvou letech a jeho dalším cílem, tak jako pro řadu ze startujících ve Skotsku, je olympijská kvalifikace příští rok v Setubalu.