První kolo EP v Eilatu přineslo diskvalifikaci olympijské vítězky

Eilat 2014 EC WEilat 2014 EC MPrvní kolo evropského poháru v izraelském Ejlatu, tradiční destinaci na plážích Rudého moře, otevřelo evropskou venkovní sezónu a přineslo nesmírně těžký a vyrovnáný závod. První čtyři muži v desetikilometrovém závodě se vešli do pouhých 28 setin vteřiny, když nakonec zvítězil Francouz Damien Cattin Vidal před reprezentačním kolegou Axelem Reymondem, bulharským Ventislavem Aydarskim (na druhém snímku z webu izraelské federace) a dalším Francouzem Romainem Beraudem. Velkou bitvou byla i desítka žen, když vyhrála Italka Aurora Ponsele před Francouzkou Aurelii Mullerovou a mladičkou Ruskou Anastasií Azarovovou (na prvním snímku). První v cíli sice byla olympijská vítězka Eva Risztov (Maďarsko), ale ta byla dodatečně diskvalifikována za domnělý faul v cílovém koridoru. Maďarský tým podal protest, protože si je jistý, že došlo k záměně startovních čísel, protože Eva Risztov plavala v cíli před ostatními, ale protest byl formálně zamítnut, protože nebyl podán řádně a včas (ano, stává se to i v lepších rodinách). Očkává se tedy asi ještě další diskuze, ale Risztov to vzala v klidu, když řekla, že na úvod sezóny byla nejrychlejší tak jako tak a s tím je ona sama spokojená. Evropský pohár pokračuje 21. června další desítkou na Balatonu, kde se již představí rovněž čeští reprezentanti. Kompletní výsledky a další fotky jsou zde.