6. ročník O pohár města Havířova v aprílovém počasí

Terlicko 2014 10mTerlicko 2014 stzkyČeský pohár v dálkovém plavání pokračoval v sobotu 16.8.2014 na Těrlické přehradě. V těžkých podmínkách aprílového počasí soutěžili závodníci na 3 km, 5 km a 10 km trati. O bezpečný závod se postarali organizátoři z Vodní záchranné služby ČČK Těrlicko se sedmi motorovými čluny na vodě.

Nejdelší 10 km trať s přehledem ovládl Matěj Kozubek (Boh) 2:09:54. O druhé a třetí místo si to v závěrečném finiši rozdali Tomáš Kozubek (Boh) a nově brněnský Jakub Říha (všichni tři na první fotce).  O rychlejším v cíli rozhodli cíloví rozhodčí ve prospěch Tomáše Kozubka 2:15:24. Na třetím místě se tedy se ztrátou 1 vteřiny umístil Jakub Říha.  Pohár města Havířova si z 10 km trati odvezla Šťastná Petra (KomBr) 2:32:14. Druhá Veronika Milerská (UnBr) za ní zaostala 37 vteřin a dorazila v čase 2:32:51. Třetí příčku obsadila Anežka Hrušková (KomBr) v čase 2:42,52.

Pětikilometrové zlato si odvezl Davide Molinaro (Boh) čas 1:06:10. Pro stříbro si dohmátl Daniel Flora (TJKr) v čase 1:09:55 a bronz si zasloužil Jan Hanzal (VoSP) 1:14:39. Majitelkou poháru města Havířova na 5 km se stala Magda Okurková (KomBr) 1:15:46. Iveta Nováková z Pardubic obsadila druhé místo v čase 1:18:41 a třetí místo patří Dominice Geržové (TJKr) 1: 20:37.

Žákovskou kategorii absolutně vyhrála starší žačka Alžběta Hrušková (KomBr) v čase 48:25,2 (na druhém snímku spolu s druhou Pavlíčkovou a Langsfeldovou).