Pohár Lídy Jelínkové zůstal doma

Mělice5kmženyMělice15kmV sobotu se na písníku v Mělicích uskutečnil první závod na otevřené vodě, kterým pokračuje Český pohár v dálkovém plavání. Studené počasí posledních dní před závodem, srazilo teplotu vody až na 17°C, což je na začátek sezóny žalostně málo a řadu plavců to od startu na 24. ročníku O pohár Lídy Jelínkové odradilo. Na startu se tak objevila padesátka nejodvážlivější plavců z 19 oddílů. Hlavním závodem žen je již tradičně závod na 5 km, který letos pro domácí barvy vybojovala Lenka Štěrbová za 1:05:06, před další domácí plavkyní Pavlínou Kubátovou (1:06:37) a plzeňskou Petrou Hauerovou (1:06,42) (všechny tři na první fotce J. Nalezeného). Závod mužů se pak stal kořistí brněnského reprezentanta Karla Balouna (1:00:59), před slovenským plavcem Markem Pavukem z Aquasportu Levice (1:03:32) a domácím Danem Čabanem (1:05:15). Hlavním závodem mužů byl již 20. ročník O pohár starostky města Přelouče, který se plave na trati 15 km. Tam triumfoval český reprezentant Matěj Kozubek z Bohemians Praha v čase 3:16:14, druhý doplaval Jakub Černý z PK Vysoké Mýto za3:17:55 a třetí bratr vítěze Tomáš v čase 3:18:34 (všichni tři na druhé fotce J. Kozubka). Soutěž žen měla v cíli jen jednu plavkyni, kterou byla domácí Renata Nováková, která doplavala v čase 3:56:09. Z původního pětičlenného pole nenastoupily hned tři její soupeřky a čtvrtá závod vzdala… Ještě se musíme zmínit o žácích. V kategorii starších žáků na trati 3 km zvítězil domácí Josef Knotek (1:00:19) před dalším plavcem v červenobílých barvách Petrem Barešem (1:08:48). V průběžném pořadí Českého poháru jsou v čele v kategorii žen Renata Nováková, v kategorii mužů Matěj Kozubek a v klubech SCPA Pardubice. Dalším kolem bude v sobotu 6. června závod v Tovačově.