Forma z Mistrovství republiky Míše na MEJ uplavala

Míša Tenero 2015 po závoděČeská mini výprava Tenero 2015Jen necelou čtvrthodinu po zahájení pětikilometrového závodu mladších juniorek na MEJ ve švýcarském Teneru žila naděje na zlepšení výsledku z loňského evropského šampionátu v Zagrebu. Michaele Štěrbové, jediné české reprezentantce mezi elitou evropských dálkoplaveckých nadějí, se těsně před závodem roztrhly právě nafasované dlouhé plavky. Během chvilky se stihla převléknout do rezervních, už hodně pamatujících bazénových Aren a k závěrečné kontrole před startem ještě doběhla včas. Úvodní stovky metrů rychlého závodu (mladší juniorky rozjely první kolo téměř o půl minuty rychleji než den před tím jejich starší kolegyně!) se podle instrukcí držela asi ve dvou třetinách startovního pole, pak jí ale začala předplavávat jedna soupeřka za druhou. Bylo jasné, že forma z vítězného kvalifikačního závodu na Boleváku se vytratila, jak už to nemilosrdně indikovalo mimořádně nevydařené vystoupení na plaveckém MČR dorostu minulý týden. Naše závodnice dohmátla na 26. místě, když za sebou nechala jen Slovenku Paulíkovou a tureckou reprezentantku Ozdemirovou.
📄 ME juniorů 2015 - mladší juniorky (výsledky)
Závod mladších juniorů se proměnil ve francouzský triumf. Mezi děvčaty vyhrála Oceane Cassignolová před krajankou Lisou Pouovou a Italkou Carlottou de Mattiaovou, na stejné trati chlapců zvítězil další reprezentant Francie Logan Fontaine před Rusem Jaroslavem Potapovem, třetí byl Ital Emanuel Russo.