Poslední rožeň na Mělicích pro Štěrbovou a Kozubka

melice-2016melice-2016V sobotu 3. 9. 2014 proběhlo poslední kolo Českého poháru na otevřené vodě na tradičním místě na Mělicích. Krásné počasí a možná především boj o třetí místo v týmové soutěži přilákalo na start tratí 5km, 3km a 500m neuvěřitelných 173 startujících (foto ze startu E.Švehlová). Voda byla krásně teplá (22,6°C) a zároveň křišťálově průzračná. Nejprve se plavala nejdelší trať 5km na okruhu 1000m (možná o malinko delším). Vyhlášená sprinterská prémie způsobila, že se mnoho plavců přihlásilo na 5km a chtělo získat právě tuto prémii. Nakonec si prémii v podobě pizzy s Parmskou šunkou a mozzarellou vybojovali Míša Štěrbová a Matěj Kozubek a ti byli také celkovými vítězi závodu na 5km. Druhou distancí byl závod na 3km a posledním závodem byl závod pro příchozí na 500m. Jako každý rok se vyhodnocovali pouze nejpočetnější družstva v pořadí Bohemians Praha, Fides Brno a SCPAP Pardubice. Všichni vyhlášení obdrželi různé pizzy. Vyhlášení bylo naplánováno těsně před 12 hodinou a zároveň byly předány poháry vítězům Pardubicko-hradeckého Plaveckého Poháru a losování o let balónem v Geoobchod cupu. Vítězem PPP se v kategorii mužů stal Jaromír Henyš, mezi ženami Gabriela Pohanková a v Geoobchod cupu pak rodina Čejkova. Přesto šťastnými vylosovanými hlavní ceny letu balónem byli plavci týmu Kostelec. Počasí, ale především skvělá sportovní atmosféra vykouzlila na většině tváří úsměv, což byla největší odměna pořadatelům.