Pardubicko-hradecký Plavecký Pohár 2016

ppp-opatovice-2016Protože máme třetí ročník PPP šťastně za sebou, je vhodné se poohlédnout zpět a možná nastínit plány do budoucna. Letošní ročník provázelo převážně špatné počasí, které pravděpodobně zapříčinilo, že letošní počet plavců nepřekonal rok 2015. Přesto jsme s návštěvností a pravidelností spokojení. První tři závody jsme pořádali na bazénech v Litomyšli, Hradci Králové a Pardubicích. Především účast v Litomyšli nás mile překvapila a způsobila, že určitě v příštím roce budeme na tomto bazéně chtít PPP opět pořádat. Na ostatních bazénech byla účast menší, pravděpodobně způsobená přípravou plavců na mistrovské závody. První venkovní závod se konal již 3. 6. na písníku Hrádek tentokrát také jako součást triatlonového víkendu Czechman na 1.9km. Pak se závody pravidelně střídaly co druhý čtvrtek od 17:30 na Hrádku a v Opatovicích. Speciálním závodem byl závod v rámci Olympijského parku v Pardubicích, kde byl na pořadu i noční závod na 500m. Finálový závod se konal v Opatovicích a vyhlášení bylo provedeno na Mělicích v rámci Podzimního rožně. Vítězem PPP se stal v mužské kategorii Jaromír Henyš, mezi ženami Gabriela Pohanková a v Geoobchod cupu rodina Čejkova. Přesto šťastnými vylosovanými hlavní ceny letu balónem byli plavci týmu Kostelec. Podrobnosti o výsledcích všech kategorií najdete na webových stránkách www.pppohar.cz. Možná stojí za zmínku ještě několik čísel. Nejmladšími plavci byli letos sedmiletá Sehnoutková Anežka a devítiletý Michal Šváb. Nejstarším plavcem byl pak sedmdesátipěti letý Jiří Moudrý. 141 plavců naplavalo letos přes 400km na 10 závodech.

Co nového chystáme? Již nyní máme několik podnětů pro příští ročník. Pravděpodobně budeme plavat všechny venkovní závody na jednom písníku u Stéblové, možná spojíme síly s aquatlonem a rozšíříme naše závody o běh. Možná získáme dalšího sponzora, který by mohl podpořit jednotlivé disciplíny, takže vyhodnocení v příštím roce bude i na tratích 500m a 1500m. Opět někdo poletí balónem a opět si užijeme pohodové chvíle u plavání na otevřené vodě. Další trumfy příštího ročníku si zatím necháme pro sebe, ale už nyní se na vás všechny těšíme při PPP 2017.